Kültür Sanat

Zeki Müren Koleksiyonuna Ait Son Parça Bulundu

single-image

Zeki Müren Koleksiyonuna Ait Son Parça Bulundu

 

Türk halkı tarafından “Sanat Güneşi Zeki Müren” mahlasına uygun görülmeyi başarmış ünlü sanatçı tarafından 1968 yılında resmedilmiş 12 adet halı tasarımının son parçası bulundu.

Aşk Şarabı Kahramanmaraş’ta Ortaya Çıktı

Zeki Müren’in yalısı için tasarlanan ve Isparta’da özel olarak dokunan 12 halının kaybolan son 3 parçasından ikisi daha önce bulunmuştu ancak bu zamana dek kalan son parça ortada yoktu. 345 Numarası verilen Zeki Müren’in tasarımına ait ve Aşk Şarabı ismi verilen son parça, Kahramanmaraş’ta bir mağazanın müşterisi tarafından değerlendirilmesi amacıyla mağazaya teslim edilmesi sayesinde bulundu.

Zeki Müren halısı

Halıda Tavus Kuşu Desenleri Var

Zeki Müren’e değer veren insanların ilgisine sunulması düşüncesiyle İHA aracılığıyla Türkiye’ye duyurmaya karar veren Şirikçiler Halı Satış Sorumlusu Fatih Demir, üzerinde tavus kuşu desenleri bulunan halının, yapılan tespitler sonucu orijinal olduğu ortaya çıktığını söyledi. Durumla ilgili bilgilendirme veren Demir, Zeki Müren’in tasarım alanında bir bölüm bitirmiş olduğunu da eklemeyi unutmadı. Zeki Müren’in halısı ise şu an sergilenmekte.

1 Comment
  1. Zeki müren aşk sarabı halısı bu son deil sonuncusu bende

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim