Deprecated: sanitize_url 2.8.0 sürümünden berikullanılmayacak! Yerine esc_url_raw() kullanın. in /home/nvamakal/public_html/wp-includes/functions.php on line 5213
Vücut Çatlaklarına İyi Gelen Bitkisel Yağlar
Deprecated: sanitize_url 2.8.0 sürümünden berikullanılmayacak! Yerine esc_url_raw() kullanın. in /home/nvamakal/public_html/wp-includes/functions.php on line 5213
Sağlık Sağlık Siteleri

Vücut Çatlaklarına İyi Gelen Bitkisel Yağlar

single-image

Birçok farklı sebeple oluşan Vücut çatlakları için bitkisel yağlar ile çözüm bulabilmeniz mümkün.  Hamilelik, hızlı kilo alıp verme, hormonal dengesizlikler ya da stres gibi faktörler vücudunuzun farklı yerlerinde çatlak oluşmasına sebep olabilmektedir. Çatlakların en sık göründüğü yerler ise karın, göğüs, üst kol ve üst bacak bölgeleridir.

Vücut Çatlakları Nasıl Görülür?

Vücut çatlakları nasıl görülür sorusuna cevaben hızlı kilo alıp verdiğiniz dönemlerde vücudunuzun bazı bölgelerinde beliren,  öncesinde kırmızı ya da mor kalın çizgiler şeklinde görünen, daha sonra ince parlak hatlar şeklinde iz bırakan deri yırtıklarıdır.

Vücut Çatlakları Tedavi Edilebilir mi?

Vücut çatlakları tedavi edilebilir mi? Denildiğinde oluşan vücut çatlaklarını henüz tamamen geçirecek bir ürün ya da bitki yok gibidir. Sadece erken önlem alınarak daha da kötü hale gelmeleri ve yeni çatlak oluşumu önlenebilir. Cilt çatlaklarını yok etmenin olmasa da daha az görünür hale getirmenin çeşitli doğal tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Vücut Çatlaklarına İyi Gelen Bitkisel Yağlar

Vücut çatlaklarına iyi gelen bitkisel yağlar oldukça sık uygulanan ve başarı sağlanan tedavi yöntemlerindendir. Kolaylıkla bulabileceğiniz bitkisel yağlar sayesinde vücut çatlaklarınızı oldukça azaltabilir ve daha az fark edilir bir görünüme kavuşturabilirsiniz.  Oldukça etkili yağlardan ilki E vitamini yağıdır. E vitaminin cildin esnekliğini artırarak çatlak oluşumunu önleyici etkisi bulunmaktadır. Vücudunuzun çatlak oluşması muhtemel alanlarına günde iki defa uygulayacağınız E vitamini sayesinde çatlakları oluşmadan önleyebilirsiniz. Bahsedeceğimiz ikinci bitkisel ürün hint yağıdır. Kullanım alanları oldukça fazla olan hint yağı çatlak lekelerinin renginin açılmasına fayda eden bir etkisi bulunmaktadır. Hint yağı sayesinde daha önceden oluşan çatlaklarınızın rengini açarak görüntüsünü iyileştirebilirsiniz. Kullanımından bahsedecek olursak bir miktar hint yağını sorun olan bölgeye masaj yaparak yedirip sonrasında yarım saat sıcak tampon uygulamalısınız.

Vücut çatlaklarına iyi gelen doğal yağlar ise şöyledir: Kakao yağı; mükemmel bir nemlendirici özelliği bulunan bu doğal yağ cildinizi nemli tutarak çatlak oluşumunun önüne geçer. Zeytinyağı ise çatlaklar da dahil olmak üzere bir çok cilt sorununun tedavisinde oldukça etkilidir. Ancak zeytinyağı ile cilt bakımı yaparken zeytinyağının organik olmasına ve ısıtılarak asidik özelliğinin kaybolmasına dikkat etmek gerekir.  Cilt çatlaklarının tedavisi konusunda bilgi vereceğimiz son doğal mucize ise avokado yağı olacaktır. Avokado yağı içerisindeki A, D ve E vitaminleri sayesinde ciltte oluşan ton farklılıklarının önüne geçmektedir. Avokado yağını çatlaklarınıza masaj yaparak uyguladığınızda renklerinde düzelme olduğunu görebilirsiniz.

 

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim