Sağlık

Uykuya Dalma Meditasyonu

single-image

Uykuya Dalma Meditasyonu

İnsanların ertesi güne sağlıklı ve dinç uyanması için geceyi rahat geçirmesi gerekmektedir. Uygu sorunu olanlar için uykuda meditasyon tekniğinden bahsedeceğiz.

Uyku Sorununa Etkin Ve Doğal Tedavi Yöntemi

Ertesi güne sarkan mutsuz ve huzursuzluğa sebep olan uykusuzluk müdahale edilmediğinde ciddi rahatsızlıklara sebep olur. Psikolojik ve fizyolojik olarak bağışıklık sistemine olumsuz etkiler yaratır. Uykuya hemen dalamıyorsanız,  sabahın 5’ine kadar bir an bile gözünüzü kırpmamışsanız, uykunuzun gelmesi uzun zaman alıyorsa ve bu durum alışkanlığa dönüşmüş ise bu moral bozucu duruma son dedirtecek yepyeni bir yöntem açıklandı. 4-7-8 tekniği ile uyku meditasyonu sayesinde sağlıklı bir uykuya kavuşacaksınız.

Uykusuz geceleri sona erdiren, terapi yöntemi ile güne güzel başlamanız, artık hayal olmaktan çıkıyor.   Amerikalı Doktor  Andrew T. Weil tarafından keşfedilmiş ve birçok kişide denenmiş 4-7-8 tekniği, sizlere 90 saniyede uykuya dalma garantisi veriyor. Aynı zamanda sinir sistemini sakinleştirip, stres seviyesini düşürüyor. Karanlığı, kâbusa dönüşmüş geceleri artık hayatınızdan çıkarıyor. Uykuda meditasyon tekniği ile stres ve yorgunluğun yerini, kaliteli bir uyku alır. Sağlıklı uykulardan uyanıp, güne güzel başlamak için 4-7-8 tekniğini, kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Uykuya Dalma Meditasyonu

4-7-8 Tekniği İle Uyku Meditasyonu

Peki… Merak edilen 4-7-8 tekniği nasıl uygulanır? İlk turunda başarı ile sonuçlanan uyku meditasyonu, yatış pozisyonunuzu aldıktan sonra dilinizin ucunu, ön dişlerinizin arkasına yerleştirmeniz ile başlar. Gözlerinizi kapatın. İçinizden 4’e kadar sayarak burnunuzdan derin bir nefes alın. Sonra 7’ye kadar sayarak aldığınız nefesi, akciğerlerinizde tutun. 8 sayısı ise tahmin ettiğiniz gibi nefes verme esnasında sayacağınız miktardır. Sekize kadar sayarak yavaş yavaş içinizdeki nefesi boşaltın. İlk turu tamamladınız. Büyük bir ihtimal ile uykuya daldınız veya dalmak üzeresiniz hiç ara vermeden ikinci tura geçebilirsiniz. 1,5 dk. Gibi kısa bir süre içinde güzel bir uyku sizi bekliyor olacak…

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button