Genel

Totem Tabela Nedir?

single-image

Totem Tabela Nedir?

Totem tabelalar, özellikle şehirlerarası uzun yollarda genellikle büyük dinlenme tesisleri veya benzin istasyonları tarafından dikkat çekmek amacıyla kullanılan geniş ebatlı ve ışıklandırmalı tabelalardır. Totem tabelalar sadece şehirlerarası yollarda kullanılmamakla birlikte şehir içinde de büyük firmalar dikkat çekmek amacıyla kullanmaktadır. Özellikle alışveriş merkezleri, sağlık kuruluşları ve büyük resmi daireler totelleri kullanmaktadır.

Totem Tabela Çeşitleri

Totem Tabela Çeşitleri

  • Tek ve Çift BacaklıTotem Tabelalar
  • Likit Totem Tabela
  • Işıklı ve Işıksız Totem Tabelalar
  • Kompozit Totem Tabela
  • Profil Totem Tabela
  • Alüminyum Totem Tabela
  • Çelik saç Totem tabela

Totem Tabela Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Totem tabela yaptırılacağı zaman yerleştirilecek alanın durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Şayet totel tabela uzun bir yolun kenarına bir tesisi tarif etmesi için konulacaksa 100 metreden görülecek kadar büyüklükte yapılması yeterli olacaktır. Fakat kıvrımlı bir yolda aniden karşınıza çıkacaksa bu tabela daha geniş yaptırılmalıdır. Çünkü yolda seyreden sürücü aniden göreceği için tabelayı rahatça fark edip okuyabilmelidir.
  • Totem tabela ışılı yaptırılmalıdır. Uzaktan dikkat çekmesi açısından ışıklı olması oldukça fayda sağlayacağı gibi geceleri de ışıkları yanıp söndüğü için yolda seyreden sürücünün dikkatini rahatça çekebilmektedir.
  • Totel tabelanın tabanlarına güçlü beton atılarak güçlendirilmelidir. Aynı zamanda iskeletinin de yeterli ve güçlü malzeme ile yapılmalıdır ki güçlü fırtınalarda veya olası kazalarda yıkılmasın.

Totem Tabelanın Avantajları

Totem tabelaların yapımı nedeniyle boyut ve ışık olarak dikkat çekici olması nedeniyle çok uzaktan bile fark edildiği için totem tabelayı kullanan firmalar için iyi bir reklam kaynağı olmaktadır. Totem tabela yapan firmalar iyi araştırılarak karar verilmelidir. Çünkü bu tabelaları yapmak profesyonellik gerektirmektedir. İyi tasarlanmış bir totem işaret ettiği firmanın ağırlığını ve kalitesini de göstermektedir.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim