Webmaster

Tanıtım Yazısı Nedir? Nasıl Yazılmalı?

single-image

Tanıtım yazısı, haber sitelerinde, bloglarda veya her türlü kategorinize uygun internet sitelerinde web sitenizle ilgili bilgilendirici, sitenizi detaylı ve öz olarak anlatan, ziyaretçiyi ikna ederek sitenize ziyaret etmesini sağlayan ve sitenizin marka değerini artıran yazılara verilen addır.

Tanıtım yazısı yazımında amaç Google botları olmamalı ve tamamen doğaçlama ile markanızı ön plana çıkarma ve hizmet tanıtımı yapma olmalıdır. Sadece link almak için botlara yönelik tanıtım yazısı yazıp linklemek doğallığa aykırı olup Google artık son güncellemede doğal olmayan herşeye savaş açmıştır. Bu nedenle tanıtım yazılarında amaç ziyaretçi odaklı olmalı ve markanız hakkında gerçek bilgileri içermelidir.

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılmalı?

Tanıtım yazısı SEO için vazgeçilmez argümanlardan olduğu için tüm site sahipleri tanıtım yazısı yazdırarak internet sitelerinde yayınlıyor. Bu nedenle en doğru şekilde yazılmış ve doğru linklenmiş tanıtım yazıları daima bir puan önde başlar.

  • Öncelikle bir makalede bulunması gereken temel prensiplerden olan giriş, gelişme ve sonuç bölümünden oluşmalıdır.
  • Makalenin ilk cümlesinde ana anahtar mutlaka kullanılmalıdır ve makalenin özeti niteliğinde giriş yapılmalıdır. Çünkü ziyaretçiler ilk okudukları cümlede makalede nelerden bahsedileceği konusunda azda olsa fikir sahibi olmalılar.
  • Giriş bölümünde markanızdan bahsedip neleri kapsadığı ve ne tür hizmetler verdiğinizden bahsedilmeli. Bunu yaparken de okuyucuya bu hizmet ihtiyacı hissettirilebilmelidir.
  • Gelişme bölümünde markanızın kalitesinden ve verdiğiniz hizmetlerinizin çeşitliliğine değinerek okuyucuya alternatifler sunabilmeniz o ziyaretçinin sitenizin ilgisini çekebileceği için sitenizi ziyaret etme olasılığı artacağından bu kısımda sitenize yönlendirecek ana anahtarınızı kullanmalısınız.
  • Sonuç bölümünde ise kısaca ana hizmetlerinizi özet geçerek okuyucuya tekrar hatırlatılmalı ve bu hizmeti aldıklarında ne kadar faydalı bir iş yapmış olacakları akıllara yerleştirilmeli ve son ana anahtar makalenin son paragrafında yani sondan 50-100 kelimeleri arasında geçirilmeli.
  • Makalenin son paragrafına sitenin açık linki eklenmeli.
  • Firmanızın ismi aralara serpiştirilerek ziyaretçinin aklında yer etmesi sağlanmalıdır.
  • Olmazsa olmaz bir kural da makalelerin mutlaka %100 özgün olmasıdır. Özgün olmayan şişli esc hiçbir tanıtımın siteye bir katkısı olmaz.

Tanıtım Yazısı Satışı

Her firma veya site sahibinin tanıtım yazısı yazma bilgisi olmayabiliyor bu nedenle de Makaleyazilarim olarak firma sahiplerine 40 yazarımızla tanıtım avrupa yakası esc yazısı ve makale temini yapıyoruz. Tanıtım yazısı fiyatları için linkten fiyat bilgilerimize ulaşarak tanıtım yazısı satın alabilirsiniz. Firma sahiplerinin ihtiyaçlarına ve isteğine göre değişik tanıtım yazısı paketleri isteğe göre oluşturulabilir.

Tanıtım yazısı konusunda özel yetiştirilmiş profesyonel ekibimizin makaleleriyle web siteleriniz kadıköy esc kısa zamanda yükselişe geçecek ve hem firmanızın tanınırlığı artacak hemde marka değerinizi daha geniş kitleye en doğru bir şekilde duyurmuş olacaksınız.

İletişim 0 553 556 12 96

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

Call Now Button