Genel

SEO Nedir ve Nasıl Yapılır?

single-image

SEO Nedir ve Nasıl Yapılır?

SEO İngilizce bir kelimesinin kısaltılmışı olupSearch Engine Optimizasyon” cümlesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe olarak Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelmekte yolup sitelere yapılan çalışmalarla arama motorlarında üst sıralara çıkarma olarak bilinmektedir.

SEO NEDİR

SEO çalışmasındaki amaç arama motorlarında üst sıralara çıkarak sitenin içeriğini daha fazla ilgili okuyuculara ulaştırmaktır. SEO çalışmalarına şu bakışlarla da yorum getirebiliriz: Doğal bir popülarite edinme sanatıdır. Doğal yollarla elde edilemeyen popülariteyi doğal yapılan çalışmalarla elde edilmesidir.

Google bir sitenin popülaritesinin arttığını ziyaretçi sayısının artmasına ve linklerinin paylaşılmasıyla verimliliğine bakarak değerlendiriyor. Bu paylaşımların yapıldığı sitelerin veya sosyal medyanın kalitesi de önemlidir. Önemli bir sitede yapılan paylaşım önerilen site için daha faydalı olmaktadır.

SEO NASIL YAPILIR

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışması yaparken anahtar prensibiniz doğallık olmalıdır. Çünkü Google’ın son güncellemesinde doğal olmayarak yapılan her çalışmaya eksi puan vererek sıralaman aşağı düşürdü. Siteye ne çalışması yapacaksanız doğal olmalı yani yapay, karşılıklı ve para ile link almak yerine paylaşımlarınızla linkinizi oluşturmalısınız. Aynı zamanda botlar çalıştırmak ve hit programları kullanmak sitenize zarar verecektir.

SEO çalışması için doğal yollarla sitenizin linkleri bilgi vermek amacıyla paylaşıldığında Google bunu kaliteli paylaşım olarak görerek sitenize artı puan veriyor. Çünkü bir okuyucu bir sitenin makalesini paylaşıyorsa bilgi verme amacı dışında bir karı olamaz diye düşünüyor.

Sosyal medya sitelerinde, imleme sitelerinde veya forumlarda paylaşılan sitenizin linki okuyucuya fayda sağlamak açısından paylaşıldığı için bu paylaşım arama motorları gözünde doğallıktır. Bir başka husus da doğallık algısının temelini oluşturan en önemli özelliklerden birinci sıradaki çeşitlilik olmaktadır. Bu nedenle yapılan çalışmaların uygulama biçimi, yapısı, zamanı ve sayısı gibi kriterlerin tek elden değil çeşitlilik arz etmesi gerekmektedir.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button