Genel

Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

single-image

2015 Pırlanta Modelleri

Pırlanta alımı yaparken alacağınız pırlantanın en üst düzeyde işlenebilirlik kalitesine veya iyi renge sahip olması önemli değildir. Önemli olan seçeceğiniz pırlantanın alacağınız kişi tarafından beğenilecek bir dizayna sahip olmasıdır. Tüm dünyada alınan pırlantaların bir karat altı kullanım amacı ile alınırken bir karat üstü daha çok yatırım amaçlı satın alınmaktadır. Farklı biçimlerde uygulanan pırlanta şekillerinde işlemler her zaman aynı kalite ile yapılmaktadır.

pırlanta    pırlanta yüzük

Her Pırlantada Farklı Karakterler Yer Almaktadır

Her pırlanta biçimde farklı bir karakter ve çekicilik vardır. Tüm dünyada uygulanan pırlanta şekillerine bakarak zevkinize en uygun pırlanta seçimini yapabilir ve uzun bir süre kullanabilirsiniz. Pırlanta şekilleri yuvarlak, prenses, baget, asscher, markiz, oval, damla kalp ve yastık şekilleridir. Yuvarlak şekilde tasarlanmış pırlanta biçimleri tün dünyada ve ülkemizde en çok tutulan pırlanta modelidir. Yıllar boyunca uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar yuvarlak biçimde dizayn edilmiş pırlantaların gelen ışığın emilimi ve yansıtılması konusunda en iyi performansı gösterdiği belirlenmiştir. Şekil dolayısı ile daha fazla ışık alarak adeta gökkuşağı gibi parlayan bu pırlanta biçimi her geçen dünyada daha çok kişi tarafından tercih edilmeye devam etmektedir.

2015 pırlanta modelleri

Yuvarlak Kesim Pırlantalar Işığı Daha İyi Yansıtıyor

Eğer gösterişli ve ışığı daha iyi yansıtan bir atasay pırlanta modeli tercih ediyorsanız yuvarlak kesimli pırlanta modelini tercih edebilirsiniz. Yuvarlak kesimden sonra en çok tercih edilen pırlanta biçimi olan prenses biçimli pırlantanın görünümü kare ya da kareye yakın bir şekil ile tüketicilerin karşısına çıkmaktadır. Kare yapısından dolayı daha farklı bir ışık yayılımı gösteren bu ürünü satın alırken elmas içerisinde görünebilecek sarı lekelere dikkat etmeniz gerekmektedir.

En Çok Tercih Edilen Pırlanta Modelleri

Biçiminden doyalı daha ince bir görünüme sahip olan pırlanta içinde bulunan lekeleri daha görünür bir şekilde göstermektedir. Bu yüzde bu tür pırlanta biçimine sahip olmak için oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Baget görünümlü pırlantanın özelliği tabla kenarları işlenmiş ve katmanlı bir biçimde kesilmiştir. Bu kesim sayesinde kenarları daha ışıltılı bir şekilde görünen pırlanta daha cazibeli bir hale gelmektedir. Prenses kesimli pırlantadan sonra en çok tercih edilen baget biçiminde kesilmiş pırlantanın kenar taşları farklı alyanslar ile süslenerek pırlantada farklı kesim isteyen bayanların en çok tercih ettiği pırlanta türüdür.

Asscher Pırlanta

Asscher Pırlanta

Asscher biçiminde kesilmiş pırlanta türünün baget pırlantadan tek farkı dikdörtgen yerine kare bir şekle sahip olmasıdır. Kesim biçimi nedeni ile parlaklığı oldukça yüksek görünümlü olan bu tür pırlantaların boyutu 1 ila 1,5’dan büyük ise baget kesimli pırlanta adını almaktadır. Markiz kesimli pırlanta biçimli pırlantanın mümkün olan en büyük görünüme kavuşması için yapılan işlemdir.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim