Haberler

NSA Kurumuna Saldırı

single-image

NSA Kurumuna Saldırı

Kendilerine ‘Gölge Emlakçılar’ diye bir hacker ekibi, ABD Ulusal Güvenlik Kurumu’na ait olan gizli verileri internet üzerinde yayınladı. Günümüzde ABD  olarak bulunan güvenlik merkezinin (NSA) ait gizli veriler internet üzerinden yayını gerçekleşti. Bir hacker ekibi, kuruma ait yazılım içeriklerini açık artırma bedeli ile satışa çıkaracaklarını açıkladı. Bilgisayar korsanlarının ABD Ulusal Güvenlik Kurumu’na yasadışı hacker saldırılarında kullanmak amacıyla geliştirmiş olduğu bazı yazılımları ele geçirmeyi başardığı açıklandı.

NSA

Açık Arttırma İle Bilgiler Satılıyor

“Washington Post” gazetesi başlığında yer alan açıklamada, NSA eski çalışanları ve uzmanların ortaya çıkan iddiaları büyük ölçüde doğruladığı açıklandı. 2013 dönemine ait yazılımların aynı yıl ele geçirilmiş olma durumuna çok fazla dikkat çekildi. Hacker grubu bu özel kuruma ait yazılımları açık artırmaya çıkaracağı açıklandı

Google Gölge Emlakçılar

Buzzdirection, Epicbanana ve Egregiousblunder adlarını taşıyan yazılımlar, şebeke üzerinden ateşten duvar (firewall) isimli bilgisayar güvenlik uygulamasının aşılmasını ve içerik üzerinden veri transferini sağlıyor. Kullanılan bu araçlar daha önceki zamanlarda bilinmeyen güvenlik açıklarını kullanabiliyor. Gruplarının isimlerini Gölge emlakçıları (Shadow Brokers) ismi ile adlandıran grup günümüze kadar yazılıma ait bazı verilerin yayınını gerçekleştirdi. Grup, bilgisayar üzerinden başka programların da açık artırmaya çıkarılacağını açıkladı.

Rusya’nın Parmağı Varmı?

ABD Ulusal Güvenlik Kurumu’nu direk olarak hedef alan saldırının kaynağı henüz tam olarak bilinmiyor. NSA’in eski uzmanlarından biri olan Edward Snowden, yapılan saldırının Rusya kaynaklı olabileceğini belirtti. Snowden, Twitter aracılığı ile, “İstihbarat örgütleri bu konularda karşılıklı olarak birbirini izleyerek sunucularına yönelik sanal saldırılar yapar. Bu yeni bir şey değil” mesajını sosyal medya üzerinden gönderdi.

Bedeli Ağır Hareketler

“Saldırıları tanımlanabilmesi için karşı tarafın hacker ürünlerini özelliklerini bilmelisiniz” açıklamasını yapan Snowden, bu araçların kamuoyu üzerinden ifşa edilmesiyle günümüze kadar düzenlenen saldırıların ABD İstihbaratı’nın hesaplarına kaydedileceği uyarısının yapılmak istendiğine dikkat çekmeye başladı. Snowden, ABD’nin bu araçları işleme sokarak müttefiklerini dinlediğinin ortaya çıkması sebebiyle bunun siyasi açıdan ağır bedeli olacağını açıkladı.

Küresel Casusluk Programı Ortaya Çıktı

Snowden, ABD Ulusal Güvenlik Kurumu üzerinden yapılan küresel casusluk programını ortaya koymuş olan gizli belgeleri 2013 tarihinde dünya kamuoyuna yayınladıktan sonra Rusya’ya sığınmıştı. Daha öncesinde ise 21 ülkeye iltica başvurusunda bulunmuş olan Snowden, Rusya tarafından kabul edilmişti.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim