Dekorasyon

Mobilya Seçerken Bilinmesi Gerekenler

single-image

Teknolojide ki gelişmelerle birlikte yaşam standardının artması mobilya modellerinde de farkındalığı ön plana çıkarmaktadır. Gelişmişliğin göstergesi olarak en pahalı ağaçtan yapılan mobilya ve türevleri kişinin ekonomik seviyesini ve iç dünyasının dışa vurumu olarak değerlendirilmektedir. Son zamanlarda inşaatta ivme kazanan ülkemiz için konut projelerinde artan talep ve işverenler tarafından ofis içi çalışma şeklinin daha fazla tercih edilmesi mobilyacılık sektörünün zirveye ulaşmasına basamak oluşturmuştur.

Hangi Ağaçtan En İyi Mobilya Elde Edilir?

Mobilya modellerinde maliyet yapısı hammadde ve malzemeye dayalı olduğundan dolayı max seviyede en değerli ağaç ceviz olup en değersiz ağaç Çınardır. Ceviz ağacı dayanıklı bir hammadde olduğundan dolayı bu ağaçtan yapılacak mobilyaların uzun soluklu olacağı unutulmayıp, göze hitap edecek modellerle müşterilerin talebini çekmelidir. Ceviz ağacından yapılan mobilyalar  Müşteri Memnuniyeti” ni gözeterek, sağlığa ve çevreye zarar vermeyen misyonu üstlenmiş bir hammaddedir.

Suyu seven bir yapısı olduğundan dolayı hem hijyenik olup, temizliği kolay olduğundan, lüks olarak değerlendirilmekte hem de gençlerin çalışma ortamlarında kullanıldığında psikolojik rahatlık yarattığına inanılan ve böylece verimliliği artıracağını düşündüğünden velilerin de özellikle tercih ettiği bir mobilya malzemesi olmuştur.  Peşi sıra bu ağacı, modellerde estetiği yaratması ve kullanışlılığıyla Gürgen ve Ihlamur ağaçları takip etmektedir.

Mobilya Seçerken Bilinmesi Gerekenler

Mobilya Modellerinde Renk Bu İşin Neresinde?

Hayatımızın bir parçası olan renklerin, insan psikolojisi üzerindeki etkisi farklıdır öyle ki satın alma alışkanlıklarımızda bazen kaliteyi arka planda bırakıp duygusal yönümüzle karar vermemizi sağlarlar. Renkler hedef kitlemizi belirler. Örneğin, bir çocuk odası mobilyası pazarlamacısıysak burada imgeler ve renkler mobilyanın konya esc işlevselliğinin önüne geçer, çocuk için algısını toplayacak kırmızı, mavi ve mor renkler cazip gelirken, siyah, kahverengi ve mat renk tonları onun için anlamsız kalacak ürünün fonsiyonu talep yaratmayacaktır.

Pazarlama tekniğinde çok fazla kullanılmayan pembe rengin kız çocuklarında gösterdiği eğilimi, hapishanede ki mobilya ve demir bornova esc korkuluklara uygulandığında çocuklarda ki gibi kargaşayı azaltıp sakinliği yaratacağına eminim.

Özetle, Mobilya model ve fiyatlarını belirleyen eğitimimiz, cinsiyetimiz, yaşımız, coğrafi şartlarımız, ekonomik kocaeli esc gelirimiz ve duygusal zekâmızdır.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button