Güzellik ve Kişisel Bakım

Minoxidil

single-image

Minoxidil

Minoxil ya da diğer adı ile minoxidil, bay ve bayanlarda saç dökülmesine kesin çözüm için üretilmiş ve hedefine tam anlamı ile ulaşış bir bitkisel losyon olarak karşımıza çıkmaktadır. Saç dökülmesi yaşayan kişiler, dökülmenin sebebine bakmaksızın, gördükleri ve duydukları bitkisel karışım ve kürlerini saçlarına uygulamakta ve etkisini bilmedikleri  bu kürlerden sonuç beklemektedirler. Bunun yerine tıbbi olarak etkinliği kanıtlanmış bir ürün olan minoxidili kullanmak daha mantıklı olacaktır. Çünkü minoxil hem Amerika sağlık bakanlığı tarafından onay almış hem de tüm Avrupa ve Amerika’da yaygın olarak kullanılan bir ilaçtır. Amerikan sağlık bakanlığı (FDA) minoxidil’in saç ve sakal dökülmesi, kaş dökülmesi gibi sorunlarda kesin etkisi kanıtlanmış tek ürün olduğunu resmi olarak açıklamıştır. Dolayısıyla piyasadaki tüm ürünler içinde etkisi en kesin olan ürünü almanız sizin için hayatınıza yeni bir yön kazandırmanız konusunda yardımcı olacaktır.

Farklı Konsantrasyonlarda Üretim

Minoxidil erkek ve bayanların tercih edebileceği bir üründür. İki farlı konsantrasyonda üretimi yapılan ürünün, %5’lik konsantrasyonu erkek tipi saç dökülmeleri ya da sakal dökülmeleri için daha uygun olduğu söylenebilmektedir. %2lik konsantrasyon, bayan tipi saç dökülmelerinde, bayanlarda kaç dökülmeleri ya da kaç sıklaştırma uygulamaları için tercih edilebilir.

kadınlarda Minoxidil

Saç Ekim Merkezlerinin Tavsiyesi

Saç ekim merkezleri, saç dökülmesi tedavi merkezleri tarafından da tavsiye edilen minoxidil, saç dökülmelerinde sebep ayırt etmez. Saçlarınız genetik olarak dökülüyor olsa da sonuç yine minoxidilde yatar ve genetik olarak saç dökülmesi sizin kaderiniz olmaktan çıkar. Küçükken geçirdiğiniz kazalarda meydana gelen kesikler ve yanık izleri üzerinde kıl çıkmaması doğaldır. Ancak minoxidil bu kısımlarda bile yeni saç ve kıl çıkarabilme özelliğine sahiptir.

Kemoterapi İle Dökülmüş Saçlar 

Gördüğünüz kanser tedavisi nedeniyle saçlarınız ve kaşlarınız dökülmüş olabilir. Kemoterapi etkisiyle gerçekleşmiş olan bu durum geçicidir. Ancak minoxidil ile süreci hızlandırmanız, eskisi gibi sağlıklı saçlara çok daha kısa sürede kavuşmanız mümkündür.

Erkek Tipi Saç Dökülmeleri

Minoxidil özellikle erkek tipi saç dökülmelerinin nedeni olan hormonal nedenleri de bir çırpıda ortadan kaldırma özelliği ile bilinmektedir erkeklerde hormon ve bir takım proteinler saç köklerine normal dışı bir etkide bulunması ile ortaya çıkan saç dökülmesi genetik olabilmekle birlikte çevresel faktörlerden de etkilenir. Ancak minoxidil buna da bir çözüm sunar ve sizi dökülen saçlarınızdan kurtarır.

erkeklerde Minoxidil

Minoxidil Kullanım Prosedürü 

Her ilaçta olduğu minoxidilde ya da bir diğer adı ile minoxilde de bir kullanım prosedürü mevcuttur. Bahsettiğimiz etkileri alabilmek için bu prosedüre eksiksiz uymanız gerekir. Ancak bu prosedür gözünüzü korkutmasın çünkü kullanım oldukça basit ve vaktinizi almayacak şekilde yapılıyor. Minoxidili, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulama bölgesine sürmeniz gerekir. 2-3ay sonunda, yani sonuç almaya başladıktan sonra önünüzdeki 5-6 aylık süreçte artık minoxidili daha az kullanabilirsiniz. Bu kullanım ise haftalık 1-2 kullanıma tekabül etmektedir. Bu şekilde var olan kökler 1 yıl süre içerisinde tamamen güçlenerek ortaya kalın saç telleri çıkartılmış olur. İşte minoxidili kullanmak da üründe sonu almak da bu kadar basit.

Tüm Dünyanın Tercihi 

Bu güne kadar içinize dert olan, özgüveninizi yıkıp geçen kellik problemi, minoxidil ile birlikte tarih olmuş durumda, tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarmış ürün, Amerika ve Avrupa’nın saç dökülmesi konusunda bir numaralı yardımcısı halinde. Şimdi sizde Türkiye’nin tek resmi minoxidil satış sitesi olan sitemizden ürünü satın alabilirsiniz. Satışlarımız set halinde ya da tekli olarak yapılmakta ve her iki konsantrasyonu da sitemizden temin edebilmeniz mümkün olabilmektedir.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim