Haberler

Mehmet Görmez ’den Tarihi İslam Özeleştirisi

single-image

Mehmet Görmez ’den Tarihi İslam Özeleştirisi

 

Geçtiğimiz günlerde Sekülerizm üzerine yaptığı konuşmalarla gündeme düşen Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Gündüz, bu defa İslam üzerine yaptığı özeleştirel konuşmalarla gündemde.

Mekke’deki vinç kazası ve şeytan taşlama faciasına değinen Mehmet Gündüz, Bu sene Arafat’da çok fazla sivrisinek olduğunu ve hacı adayları ihramlı oldukları için onları öldüremediğini belirten Gündüz, ‘’Ama Mina’da 2 bine yakın kardeşimizi ezerek öldürdük. Bunun izahı mümkün değildir” dedi. Görmez “yaşananlar İslam ilmihallerine girecek bir konudur. Biz Müslümanların ciddi bir sorunudur şeklinde sert ifadelerde bulundu

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Hac ve Umre hizmetleri genel müdürlüğünce Kızılcahamam da ‘’ 2015 yılı hac organizasyonu değerlendirme toplantısı’’ yapıldı. Toplantı dün akşam saatlerinde Kızılcahamam’daki Swiss Otelde Diyanet işleri Başkanı Prof.DR. Mehmet Görmez’in katılımlarıyla gerçekleşti.

görmez den özeleştri

2 Bine Yakın İnsan Hayatını Kaybetti

Mekke kazalarından dolayı bu yılki Hac ibadetlerinin hüzünlü geçeceğini belirten Gündüz, “Haccın hem başında, hem sonunda iki büyük acı yaşadık. Önce vinç kazasını, sonra da Mina izdihamını yaşadık. Bu kazalarda hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor ve bütün İslam dünyasına başsağlığı diliyorum. Vinç kazasında yaralılar ’imdat’ isterken hacı adaylarının tavafa devam etmesi, İslam ilmihallerine girecek bir konudur. Müslümanlığımızdaki çelişkileri göstermek bakımından önemlidir” şeklinde ifadelerde bulundu.

 

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim