Dünya

Kızılay Yardımları Nereye Gidiyor?

single-image

Kızılay Yardımları Nereye Gidiyor?

 

Suriye de dâhil olmak üzere Kızılay tarafından bölgeye gönderilen yardımların İŞİD tarafından gasp edildiği iddiaları gündeme oturdu.

Kızılay’ın savaş bölgelerine yaptığı yardımların kaosun yaşandığı ülkelerden Başta Suriye olmak üzere İŞİD gibi örgütlerin gasp ettiği öne sürülüyor.

Başta Türkmenlere gönderilen yardımlar sınırdan teslim edildikten sonra İŞİD militanları tarafından gasp ediliyor.

Kızılay Yetkilileri “Yardımları kendi personelimiz ile dağıtamıyoruz. Suriye sınırında muhataplara veriliyor ve onlar aracılığıyla dağıtılıyor. Sınırdan verilen yardımların zaman zaman ihtiyaç sahibi kişilerin elinden silahlı gruplar tarafından gasp edilmesi gibi istenmeyen olayların önüne de ancak Kızılay’ın kendi personeliyle yardım dağıtmasıyla geçilebilecektir” şeklinde ifadelerde bulundular.

suriyeye yardım

Yardım İçeriğinde Neler Var

Kızılay tarafından Yamadiye kampında bulunan Bayır Bucak Türkmenlerine 2 bin 523 adet çadır gönderildi ve kurulumları yapıldı. Ayrıca 24 bin 500 battaniye, 2 bin 900 adet yatak, 250 bin parça kıyafet ve 30 bin adet hijyen seti gönderildi. Ayrı yeten tıbbi ilaçlar ve sarf malzemelerde bölgeye gönderildi.

Kızılay ayrıca bölgede en çok ihtiyaç duyulan temiz su içinde çalışma başlattı.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim