Deprecated: sanitize_url 2.8.0 sürümünden berikullanılmayacak! Yerine esc_url_raw() kullanın. in /home/nvamakal/public_html/wp-includes/functions.php on line 5213
Kendi Web Sitenizi Kurun
Deprecated: sanitize_url 2.8.0 sürümünden berikullanılmayacak! Yerine esc_url_raw() kullanın. in /home/nvamakal/public_html/wp-includes/functions.php on line 5213
Webmaster

Kendi Web Sitenizi Kurun

single-image

Kendi Web Sitenizi Kurun

Eğer sizin de teknolojiye ilginiz varsa site kurmak suretiyle bilgi ve becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Site oluşturmadan önce yapmanız gereken ilk şey gerçekten ilgi duyduğunuz bir konuda site oluşturmak olmalıdır. Çünkü siteyle sizin için bir külfet değil bir eğlence olmalıdır. Site oluşturmak kadar bu siteyi güncel tutmak ve geliştirmek de önemlidir. Bu yüzden zaman ayırarak sitenizle ilgilenmeniz ve sürekli sitede yenilikler yapmanız gerek. Bu durum ise sizin için yapılması gereken bir iş olmak yerine severek eğlenerek yaptığınız bir hobi olmalıdır ki siteniz sürekli dinamik olsun. Mesela oyun oynamayı seven biriyseniz bir oyun sitesi kurmakla işe başlayabilirsiniz.

Yeni Bir Site Kurmak

Yeni bir site kurmak için öncelikle bir domain ve hostinge ihtiyacınız olacak. Domain alan adı iken hosting web alanıdır. Yani domain sadece size özgü olan web sitenizin adıdır. Hosting ise bu web sitesine ait  verilerin depolandığı ve site trafiğinin sağlandığı alandır. Domain ve hosting sağlayıcılarından bunları temin ettikten sonra adım adım site kurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Site kurarken dikkat etmeniz gereken en önemli şey domain adı seçimidir. Mesela oyun sitesi kuracaksanız www.oyundünyası.com gibi bir isim seçmelisiniz. Alakasız bir isim seçmeniz halinde siteniz oyun siteleri arasında yer bile almayacaktır.

Sitede Kullanılacak Veritabanı

Sitenizi html ile kurmak arama motoru optimizasyonu için iyi bir seçenektir ancak kullanımı daha yoğun teorik bilgi istemektedir. Mesela site oluşturmak için html kodları iyi bir şekilde bilinmelidir. Bunun yerine WordPress tercih edebilirsiniz. Sitelerde veritabanı olarak en çok WordPress kullanılmaktadır. Çünkü arama motoru optimizasyonu en iyi olan ve kullanımı da kolay olan bir sistem çoğu ihtiyacı karşılamaktadır.

Sitenizi Yükselişe Geçirmek

Siteyi kurduktan sonra yapmanız gereken şey sitenize güncel içerikler ekleyerek sitenizi ilgi çekici bir hale getirmek olmalıdır. Bu sayede site trafiğiniz artar ve Google’da üst sıralarda çıkarak daha çok ziyaretçi trafiği yakalarsınız. Bu sayede site kurmak size kazanç olarak geri döner.

Mesela oyun sitesi kurduğunuzu varsayalım bu siteyi geliştirmeniz sayesinde en iyi oyun siteleri içinde yer alabilirsiniz. Google’da hemen oyun siteleri yazarak bir arama yaparsak karşımıza oyunsite, oyunskor ya da rixoyun gibi sonuçla geliyor. Demek ki şu an en çok tercih edilen siteler bunlar. Bu siteleri örnek almak suretiyle sitenizde değişiklikler ve düzenlemeler yapabilirsiniz.

Sitemizin Temasını Ayarlayın

WordPress tabanı ile kurmuş olduğunuz sitenize kendi tasarladığınız kişisel temayı ekleyebilirsiniz. Böylece sitenizde kendinize özgü değişiklikler yapabilir ve ziyaretçilere farklılıklar sunabilirsiniz. Siz de wp kişisel tema oluşturmak isterseniz birkaç eklenti indirerek ve bazı kodlardan yararlanarak yapabilirsiniz. Mesela, bir motosiklet sitesi olan site yamaha etkileyici teması ile ziyaretçilerine profesyonelliği yaşatmaktadır. Siz de sitenizin konusuna göre etkileyici temalar belirleyebilirsiniz.

Mobil Uyumlu Site

Şimdilerde pc’lerden daha çok akıllı telefonlardan internet kullanılıyor. Bu yüzden sitenizi mutlaka mobil uyumlu site olarak yapın. Aksi takdirde mobil cihazlardan siteniz kullanılmayacak ve ziyaretçi kaybedeceksiniz. Çünkü ziyaretçiler sitenize girdiğinde yazı ve paylaşımlarınız nokta kadar görünecek, kişiler bunu büyümeye çalışacak, bir kısmını okuyunca diğer tarafa kaydıracak vs.vs.

Mobil uyumlu siteler varken de hiç kimse sizin sitenizle uğraşmaz, çıkar başkasına bakar. Neticede web’de siteden bol ne var! İşte bu örnekten anlayacağınız gibi bu devirde mobil uyumlu site farz. Üstelik bu siteler masaüstü sitelerine göre daha fazla trafik aldığı için mutlaka yapılmalıdır.

Mobil Uyumlu Web Sitesi Oluşturma

Mobil uyumlu web sitesi tasarlamak, web sitenizin içerik ve düzeninin diğer ekran boyutu ve çözünürlüğündeki cihazlara göre ayarlanmasıdır. Bu durumda ise her iki site tasarımı arasında farklılıklar olacaktır. İşte bu sebeple pc web sitesi tasarımınıza sadık kalarak yeni bir mobil web sitesi tasarımı yap malisiniz. İşe başlamadan önce ise mutlaka mobil uyumlu web sitesi şablonları incelenmeli ve örneklerden ilham alınmalıdır. Bu incelemeden sonra mobil temanızı kafanızda kurun ve harekete geçin.

Mobil Sitede Orijinale Sadık Kalın

Mobil temanızı tasarlarken mutlaka orijinal sitenize sadık kalın ki siteniz daha profesyonel olsun. Ayrıca sitenizde kullandığınız html veya wordpress gibi sistemlere sadık kalarak yeni tema oluşturmalısınız. Araştırmalarınızda bunlara dikkat edin.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim