Deprecated: sanitize_url 2.8.0 sürümünden berikullanılmayacak! Yerine esc_url_raw() kullanın. in /home/nvamakal/public_html/wp-includes/functions.php on line 5213
Karsda İş İmkanları - İş Fikirleri - makaleyazilarim.com
Deprecated: sanitize_url 2.8.0 sürümünden berikullanılmayacak! Yerine esc_url_raw() kullanın. in /home/nvamakal/public_html/wp-includes/functions.php on line 5213
İş Fikirleri

Karsda İş İmkanları

single-image

Karsda iş imkanları fazla olmadığı için olan imkanları en verimli şekilde kullanmak gerekmektedir. Kars ili özelliklerine bakıldığı zaman Doğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Ancak bölgesel olarak değerlendirmek bu il için doğru değildir. Kars ili Doğu Anadolu bölgesinin kuzey doğusunda yer alır ve bu sebeple bazı kültürel özellikleri olarak Karadeniz bölgesinden de esintiler taşımaktadır. Bu esintileri bu ilde yaşayan genç girişimciler bu ilde yapılabilecek yeni iş fikirleri olarak değerlendirmektedir.

Bu Karadeniz bölgesinden aldığı dalgalanmalar her anlamda bu ilimize faydalı olmaktadır. Hem kültürel hem de sosyal ve sanayileşme anlamında da yararı olmuştur.

Karsda İş İmkanları

Kars İlinde Halı ve Kilim Dokumacılığı

Osmanlı zamanlarından da kalma eserleri ile de ünlü olan bu il, halıcılık, kilim ve dokumacılık sektöründe oldukça gelişkindir ve sizler de bu sektörü Kars ili yeni iş fikirleri olarak değerlendirebilirsiniz. Özellikle bayanların ilgileneceği bu iş fikri hobi olarak yapabileceğiniz aynı zamanda da kazanç elde edebileceğiniz bir sektördür. Eğlenerek ve severek yapabileceğiniz bu fikir sizlere yeni iş düşünceleri de sağlayabilir.

Kars ili, doğal boyalı pamukları, kıl, ipek ve yün iplikler kullanılarak yapılabilen, kendi geçmişine ait ilginç yöresel motiflerle bezeli Kars kilim ve halıları oldukça ünlüdür. Bu sektöre sizler de el atabilirsiniz. Aynı zamanda sizlere bu sektör için özel kurulmuş dokumacılık kursları da verilmektedir. Sizler de el emeği ürünlere değer veriyorsanız, bu ürünleri yaparken de zevk alıyorsanız. Halı ve kilim dokumacılık iş sektörü tam da sizler için bulunmaz bir fırsat.

Kars İlinde Gıda Sektörü

Daha önce de belirttiğimiz gibi Kars ili Karadeniz’ e olan yakınlığı ile de bu yöreden bazı izler taşımaktadır. Gıda sektöründe de oldukça fazla izler taşır. Kars ilinin kaşar ve balı ünlüdür. Ve bu ürünleri pazarlayan çokça firma bulunmaktadır. Sizler de damak zevkime konya esc güveniyorum diyorsanız Kars’ta yapılacak iş fikirleri kısmına bu sektörü de dahil edebilirsiniz. Üstelik bu fikir sizlere yepyeni iş fikirleri sağlayabilir.

Doğu Anadolu bölgesinin adeta gözdesi olan Kars ilinde gençlere ve o halkın yerlisine fayda eden yepyeni bornova esc iş olanakları bulunmaktadır. Sizler de bu ilde çalışabilir, hem kazanç elde ederken hem de hobilerinizi yapabilirsiniz.

Karsda İş İmkanları arasında sayabileceğimiz gıda sektörü vardır. Gıda sektörü olarak bu iki besin maddesi Kars ilinin ekonomisine oldukça büyük katkı sağlamaktadır. Kars iline, çevre illerden bile sırf kaşar ve balı için gelen misafirler bulunmaktadır. Sizler kocaeli esc de bu işi yapan büyük firmalardan isim hakkı kullanarak kaşar ve bal pazarlama işine girişebilirsiniz.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim