Sağlık

Karın Ağrısı Nasıl Geçer?

single-image

Karın ağrısı, günlük hayatımızda bazen bizi kıvrandıran bazen de kısa bir süre sonra kendiliğinden kaybolan bir ağrıdır. Ama geçmeyecek bir ağrı gibi görünüyorsa iş başa düştü demektir. Elbette hiç birimiz sonuna kadar bu ağrıyı çekmek istemeyiz. Peki  karın ağrısının sebepleri nelerdir?

Karın Ağrısının Sebepleri

Karın ağrısının birçok sebebi vardır. Her ne kadar önemsiz gibi gözükse de hafife almamak gerekir. Durumun ciddiyetini karın bölgesindeki ağrıyan yeri tespit ederek anlayabiliriz. Bunun yanında bölgedeki ağrının cinsi de durumun ciddiyeti hakkında önemli bir yol gösterici olacaktır.

  • Günlük hayatta karşılaştığımız beslenme bozukluğu dolayısıyla oluşan genel bir ağrıdan bahsediyorsak bunu evde kendi yöntemlerimizle çözümleyebiliriz.
  • Eğer hissettiğimiz ağrı bahsedilenin dışında kramp şeklinde ise çok hafife alınmamakla birlikte endişelenecek bir sorun teşkil etmez. Kramplar 24 saati aşmasına karşın hala geçmediyse bir doktora görünmekte fayda var.
  • Eğer karın bölgemizdeki ağrı ani ve şiddetli başlamış ve günlük hayatımızı aksatacak şekilde ise bu mide, apandisit gibi organlarımızdan kaynaklı ciddi bir sorun olabilir. En kısa sürede doktora gitmemiz gerekir.

Karın Ağrısı Nasıl Geçer?

Karın Ağrısı Tedavisi

Ağrılarımızdan kurtulmanın birçok yolu vardır. Eğer çok ciddi bir ağrı olmadığını düşünüyor ve evde kendi uğraşlarınızla geçirmek istiyorsanız;

  • Yavaş yavaş su tüketiminizi arttırabilirsiniz.
  • Hafif hareketlerle karnınıza masaj yapabilirsiniz.
  • Varsa daha önce doktor gözetiminde verilmiş ağrı kesicilerinizi belirtilen ölçüde kullanabilirsiniz. (Kafaya göre ilaç kullanmamak gerekir. Çünkü hangi kuşadası esc ilacın vücudumuzda nasıl etkiler bırakacağını bilemeyiz.)
  • Her derde deva organik bitki çaylarıyla(özellikle nane, zencefil, papatya) midenizi rahatlatabilirsiniz.
  • Karın bölgenizi sıcak tutarak krampları azaltabilirsiniz.
  • Sigara, alkol gibi alışkanlıklarınız varsa ağrı kaçınılmazdır. Bunları en az düzeye indirmeli hatta gerekirse bırakmalısınız.
  • Ağrıları arttıracak acı, bol baharatlı, çok tuzlu, yağlı yiyeceklerden olabildiğince kaçınmalı; bunun yerine daha bodrum esc sağlıklı salata gibi taze ve hafif gıdaları tercih etmelisiniz.

Tüm bu tedbirleri yerine getirdiğiniz halde karın ağrılarınız geçmediyse doktorunuza kayseri esc görünmeniz gerekir.

 

 

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim