Deprecated: sanitize_url 2.8.0 sürümünden berikullanılmayacak! Yerine esc_url_raw() kullanın. in /home/nvamakal/public_html/wp-includes/functions.php on line 5213
Kadınların Uzak Durması Gereken Giyim Hataları
Deprecated: sanitize_url 2.8.0 sürümünden berikullanılmayacak! Yerine esc_url_raw() kullanın. in /home/nvamakal/public_html/wp-includes/functions.php on line 5213
Moda/Trend

Kadınların Uzak Durması Gereken Giyim Hataları

single-image

Kadınların Uzak Durması Gereken Giyim Hataları

Giyim hataları konusunda dikkatli davranmak, daha iyi görüntü vermek adına önemlidir. Herkes aynı tarzda ve biçimde giyinmek zorunda değildir. Ancak bazı detaylara önem vererek etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Dekolteleri Abartmak

Transparan kıyafetler, abartılı göğüs ve bacak dekolteleri sizi daha çekici yapmaz. Diğer yandan dozunda kullanılan dekolteler basit bir kıyafeti bile çok daha şık hale getirebilir.

Dekolteleri Abartmak

Mekânı Dikkate Almamak

Giyim çeşitleri belirlenirken genellikle kullanılacağı alan temel alınır. Örneğin özel davetler için abiye giyim tarzı seçilirken, alışveriş yapmak, akşam üstü gezintileri, arkadaş buluşmaları için günlük, sokak giyim tarzları seçilmektedir.  Örneğin bir iş toplantısına gidilirken abartılı kıyafetlerden ziyade sade şıklık öne çıkar.

Fizikse Özellikleri Dikkate Almamak

Herkes fiziksel açıdan mükemmel görünmez ve görünmek zorunda da değildir. Ancak en yaygın yapılan giyim hataları arasında fiziksel özellikleri dikkate almamak gelir. Bu noktada da vücudunuzda en sevdiğiniz bölümleri öne çıkarıp sevmediğiniz bölümleri geri plana atarak denge sağlayabilirsiniz. Örneğin boyunuzun kısa olduğunu ancak omuzlarınızın çok güzel olduğunu düşünüyorsanız omuzlara yönelerek iyi yanı baskın yapabilirsiniz. Kıyafet seçimlerinizde omuz dekoltesi birinci sırada yer almalıdır.  Bel bölgesinde fazlalıklar varsa, yüksek bel kemerlerden yararlanabilir bacak boyunuzu uzatarak daha dengeli görüntü oluşturabilirsiniz. Yine, kilo sorunu olan kişilerin çok bol ve çok dar giyinmemeleri gerekir. Çok bol olanlar daha da geniş gösterecekken çok dar olanlar da fazlalıkların göze batmasına neden olur.  Eğer çok zayıfsanız da sizi tersine dolgun gösterecek kıyafetler seçebilir, açık renklere yönelebilirsiniz.

Eski Modellere Çok Takılmak

Bazı kişilerin kıyafetleri aradan 15-20 sene geçmesine rağmen aynı kalır. Bunlar bir süre sonra demode görüntü verecektir. İyi enerji yakalamak ve beğenilme oranınızı artırmak için eskiyen modelleri yenilemeniz önerilir.  Bu değişiklik sayesinde ruhunuzda da yenilenme hissedersiniz. Ancak modayı takip etmek çok kısa aralıklarla değişiklikler gerektirdiğinden her zaman geçerliliğini koruyan kıyafetlere de yönelebilir, duruma göre eklemeler yapabilirsiniz.

Makyaj ve Giyim Dengesini Ayarlamamak

Giyimin en sağlıklı sonuç vermesi için makyaj da dâhil bütün olarak dengeyi sağlamak gerekir. Kıyafetiniz ve aksesuarlarınız sadeyse makyaja daha fazla ağırlık verebilir, tersine gösterişliyse de sade tutabilirsiniz. Zaten çok gösterişli olan kıyafete yapılan makyaj da gösterişli olduğunda ortaya kötü görüntü çıkar. Örneğin kırmızı renk ve taşlı bir abiye giydiğinizi varsayalım, saç ve makyajınızın bu durumda daha geri planda kalması gerekir. Ruj seçiminde nude tonlar ideal olur.

Makyaj ve Giyim Dengesini Ayarlamamak

Renk Uyumuna Dikkat Etmemek

Giyim hatası olarak en sık yapılan hatalardan biridir. Renk uyumundan kasıt geçişlerin iyi ayarlanamaması ve göz yormasıdır. Örneğin baştan aşağı tek renk giyinmek, canlı renklerin hepsini tek seferde kullanmak, aşırı parlak fosforlu kıyafetler, birbirini boğan açık ve koyu renkler vs. şeklinde sıralanabilir. Örneğin siyah ve lacivert renkleri birbirini boğar. Krem ve hardal sarısı tonları aynı sonuç verir.  Eğer tek renk giyinmekten hoşlanıyorsanız mutlaka aksesuarda ya da kıyafetin bir parçasında renk katmanız önerilir. Siyah bir elbiseye ek olarak açık ton çanta ve ayakkabı gibi ya da renkli bir kolye gibi örneklendirilebilir.

Çanta, Ayakkabı ve Aksesuarı Abartmak

Aksesuarların amacı kıyafeti canlandırmak ve kendi tarzınızı yansıtacak bir detay oluşturmaktır. Bunları çok yoğun kullandığınızda kıyafetin kendi özelliğini kaybetmesine neden olursunuz. Çantaya gelince kıyafetin özelliğine göre seçilmeli ve renklere dikkat edilmelidir.  Klasik bir kıyafetle spor çanta kullanılmamalı, gece davetleri ve diğer özel mekanlarda el çantaları tercih edilmelidir. Büyük ve askılı çantaları günlük kullanım için ideal olarak değerlendirebilirsiniz. Ayakkabı seçerken de aynı şekilde model, renk, sadelik dengesini sağlamanız önerilir. Ayrıca fiziksel özellikleriniz de ayakkabı seçiminde belirleyici olmalıdır. Çok uzun boylu kişilerin yüksek topuklardan kaçınması, bacak boyu kısa olan kişilerin de platform ayakkabılara daha fazla yer vermesi önerilir. Ayrıca yürüyeceğiniz alan önceden belliyse ve engebeliyse topuklu giymemeye özen gösterin. Ayak bileklerinizin zarar görmemesi ve daha rahat etmeniz adına bu ayrıntı önemlidir.

Çanta, Ayakkabı ve Aksesuarı Abartmak

 Marka Takıntısıyla Giyinmek

Son yıllarda en sık yapılan giyim hataları arasındadır. Bir kıyafeti seçerken önceliğinizin size yakışması ve kumaş kalitesi açısından beklentilerinizi karşılamasıdır. Ancak sadece marka olduğu için servet değerinde kıyafetler almanız gerekmez.  Yani çok zenginseniz bile buna normal şartlarda gerek yoktur. Bir ürünü marka ve pahalı olduğu için almak, o ürünün kalitesinden daha farklı bir amaç içindir. Birçok insan bunu alarak kendi statüsünü belli etmek, zenginliğini ve bir sınıfa ait olmasını kanıtlamak ister. Ancak bu bakış açısı sizi marka temsilcisi gibi gösterebilir.  Kıyafet seçerken kötü malzemeden üretilenleri almak olumsuz sonuçlar doğurur, ancak kaliteli malzemelerden üretilen giysiler almak sizi sadece daha sağlam giysiler giymiş bir kişi yapar. Yani pahalı bir kıyafet alınca karakteriniz değişmez, daha iyi de bir insan olmazsınız. Sadece şık görünürsünüz ve uzun süre bu kıyafeti sorunsuz kullanırsınız.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim