Genel

İdata Almanya Vizesi

single-image

İDATA ALMANYA VİZESİ…

Avrupa’nın en büyük ülkelerinden biri olan Almanya’ya gitmek için karar verdiniz. Fakat gerekli vize işlemleri ile ilgili, yeterince bilginiz yok ise, şu anda doğru adrestesiniz. Yurtdışına çıkan veya çıkmayı düşünen herkesin ortak sorunudur vize almak. Zahmetlidir, uzun zaman alır ve bunun yanında birde olumsuz sonuçlanma gibi bir tehlikesi de vardır. Bir çok Türk vatandaşımızın yaşadığı ülke olan Almanya’ya yapılacak her türlü ticari, eğitim, turistik ve benzeri tüm ziyaretler için Türk vatandaşları için zorunlu vize uygulaması vardır.

Önceleri direk Alman konsolosluklarına yapılan başvurular, şu anda İdata aracılığı ile 3 ay veya 3 aydan kısa bir zaman diliminde sorunsuz bir şekilde hizmet vermektedir. Data Almanya vizesi ile ilgili randevularınızı ve detaylı bilgiyi 0312 446 75 36 numaralı telefonu arayarak alabilirsiniz. Pazartesi gününden Perşembe gününe kadar 14.00 – 16.00 saatleri arasında yetkililere ulaşıp tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

idata firmaları

Türkiye’nin birçok ilinde açmış olduğu ofisler aracılığı ile Almanya vize işlemlerini kişinin kendisinin gelmesine bile gerek kalmadan, bulunduğu yerin kargosu ile başvuru yapma imkanı sağlamaktadır. İdata, vize evraklarının tam olarak toplanması, bunların kontrollerinin yapılması ve konsolosluğa iletilmesi için vatandaşlar ile konsolosluk arasında köprü görevi gören bir kurumdur. Vize başvurunuzda parmak izinizin alınması için randevunuzu alır, konu ile ilgili tüm sorularınıza telefonla danışmanlık hizmeti verir, başvuru formu doldurur, uçağınız için rezervasyon yapar, zorunlu hayat sigortanızı sizin için yapar ve dosyaların son kontrollerini de yapıp sizin adınıza konsolosluğa teslim eder. İdata firması üzerinden Almanya vize başvurunuzu takip edebilirsiniz. Bu şekilde yapılan başvurular daha profesyonel olduğu için, hele ki ilk kez başvuru yapan kişiler için büyük önem taşır. Çünkü kendi başınıza yaptığınız başvuru ret gelirse yaptığınız bütün masraflar ve emekleriniz boşa gider. Tüm evrakları en başından bir kez daha hazırlamak zorunda kalırsınız.

Vize konusunda alınan ret kararı için yeniden başvuru yapılması gerekir. Böyle bir durumda hem maddi açıdan yani para kaybı, hem zaman kaybı hem de manevi olarak ruhsal çöküntü yaşanmasına sebep olur. İdata Almanya, İtalya ve Hollanda ülkelerinin konsoloslukları tarafından yetkili kılınmış tek resmi kurumdur.

VİZE İÇİN GEREKLİ BELGELERi HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR…

Alman konsolosluğuna Almanya vizesi için başvuran kişiler gidecekleri amaca göre evraklarını hazırlamalıdır. Yani ticaret için gidiliyorsa ticari vize, gezme amaçlı gidiliyorsa turistik vize, okul için gidiliyorsa öğrenim vize( ve benzeri) evraklarını tamamlamalıdır.

idata firması

Öncelikle tam olarak doldurulmuş Alman vize başvuru formu eksiksiz tüm evraklarla beraber teslim edilmelidir. Pasaportunun günü başvuru tarihinden itibaren en az 1 yıllık olmalıdır. Özellikle vize başvuru formunu doldururken kalınacak adres açık ve net bir şekilde belirtilmelidir.

Pasaportunuz yıpranmış ise mutlaka değiştirmeniz gerekmektedir aksi halde vizeniz çıksa dahi havaalanından geri çevrilme olasılığı doğacaktır. Vize için çekilen fotoğrafların en fazla 6 ay öncesine ait olması ve biometrik şekilde çekilmiş olması gerekmektedir. Ayrıca fotoğrafta şapka, başörtüsü olmamalı gözler kapalı olmamalı ve tam karşıdan çekilmiş bir profil resmi olmalıdır. Ülkeye gidebilecek yeterli maddi imkanının olduğunu belgelemeniz gerekir. Aksi taktirde yeterli imkanlara sahip olamadığınız düşünülerek ret gelebilir.

idata şirketleri

Turistik Vize İçin Gerekli Olan Evraklar

Ücretli çalışan iseniz;

 • Çalışmış olduğunuz işyerinizden adınıza düzenlenmiş orada çalıştığınızı gösteren bir yazı
 • SGK’dan işe giriş belgesi
 • Son 3 aya ait maaş bordosu
 • İşyerinizin vergi levhası fotokopisi
 • İş yerinizin imza sirküleri
 • Odaya sicil kaydı ve faaliyet belgesinin fotokopisi
 • Varsa gayrimenkullerinizin fotokopisi
 • Eğer evli iseniz evlilik cüzdanınızın fotokopisi

İşveren İseniz;

 • Gideceğiniz ülke için yazılan vize takip dilekçesi
 • İşyerinizin vergi levhası fotokopisi
 • Ticari sicil gazete fotokopisi
 • Seyahat edeceğiniz yerde masraflarınızı karşılayabilecek miktarda bankada paranızın olması ve bunu banka hesap cüzdanı ile kanıtlamanız.
 • Varsa gayrimenkullerinizin fotokopisi
 • Eğer evli iseniz evlilik cüzdanınızın fotokopi

Emekli İseniz;

 • Emekliye ait kartının fotokopisi
 • Maaş aldığınız bankadaki banka hesap cüzdanınız veya bunu gösteren bankadan bir yazı
 • Size veya eşinize ait seyahat süresince ihtiyaçlarınızı karşılayacak yeterli miktarda paranızın olması ve bunu banka hesap cüzdanıyla belgelemeniz gerekir.
 • Eğer mevcut ise gayrimenkul fotokopileri

Öğrenci İseniz;

 • Okulunuzdan öğrenci belgesi
 • Ailenizin iş ve gelir durumunu bildiren belgeler
 • Eğer öğrenci 18 yaşından küçük ise ve tek başına gidecekse o zaman anne ve babasından noter tastikli muvaffakatname almalıdır. Aile bireylerinden biri ile gidecekse diğerinin yine noter tastikli muvaffakatnamesi gereklidir.18 yaşından büyükse zaten gerek yoktur.

Not: Bütün bu istenilen belgeler gidilecek ülkenin elçiliklerince noter tastikli olarak istenebilir.

Gidilmesi istenen her ülke için en az 2 adet arka fonu beyaz fotoğraf, otel rezervasyonu ve uçak bileti, ticari amaçlı gidenler için davetiye,30,000 Euro teminatlı seyahat sigortası gerekmektedir.

TİCARİ VİZE İÇİN GEREKLİ BELGELER

1.Fuara gidenler için otel konfirmesi ve uçak rezervasyonu.

2.Almanyada gideceği şirketten davetiye. (Aslı)

3.Almanca ve İngilizce antetli kağıda dilekçe.

4.Gidecek olan masrafların kimin karşılayacağını gösteren bir yazı

5.SSK’ya giriş bildirgesi-Fotokopisi(yeni tarihli ise, geriye dönük onaylı SSK dökümü aslı ve önceki işyerinden çalışma belgesi.

6.AT/11 Belgesi. (Aslı)

7.Yurt dışı sağlık sigortası, en az 30.000 Euro tedavi teminatlı.(Fotokopisi)

8.Oda sicil kaydı. (Aslı ve yeni tarihlisi)

9.Ortaklık teyit belgesi. (Aslı ve yeni tarihlisi)

10.ATO üyelerinden vize talep edildiğine dair belge. (Aslı)

11Faaliyet belgesi. (Aslı ve yeni tarihlisi)

12.Vergi levhası. (Fotokopisi ve onaylısı)

13.Mükellef belgesi. (Aslı ve yeni tarihlisi)

14.Ticari sicil gazetesi. (Fotokopisi)

15.İmza sirküleri. (Fotokopisi)

16.Bağ-Kur dökümü. (Aslı)

17.Almanya ‘ya ilk defa çıkıyorsa pasaportunun fotokopisi

18.2 Adet arka fonu beyaz resim.

 

1 Comment
 1. turistik

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim