Genel

Gooğle’ın Yeni Algoritması

single-image

Google’ın yeni algoritması hayata geçirildiğinde yine sıralamalar arasında büyük oynamalar olacak. Çünkü yeni algoritmada en çok hit alan site değil en doğru bilgiyi okuyucuya ulaştıran site üst sıralara çıkacak. Tabi bu düşünce şu an proje aşamasında ve ilk sağlık konusunda uygulamaya konması bekleniyor. Tüm kategoriler arasında %0.1 ile en fazla tıklanan siteler sağlık siteleri oluyor. Aynı zamanda en hassas konu sağlık olduğu için sağlık konusunda atmasyon makaleler in gerçek bilgi içeren makaleler out olacak.

Yıllardır Google baz aldığı en önemli kriter olarak hit ve popülariteyi ilk sıraya koymuşken bu yöntemi yeni uygulayacağı proje ile değiştirmeyi düşünüyor. Google uzmanlarının üzerinde çalıştığı “Bilgiye Dayalı Güven Algoritması” internet üzerinde dolaşan doğru olmayan bilgilerin kaydını tutarak verileri bilgi kasasında tutarak yanlış bilgi veren siteleri mimlemeyi düşünüyor.

Google’ın Yeni Algoritması SEO’yu Nasıl Etkiler?

Google’ın üzerinde çalıştığı proje ürün satışı veya ticaret sektörünü fazla ilgilendirmeyecek bunun yanında sağlık, eğitim, haber gibi kategorilerdeki siteleri yakından ilgilendirecek. Bu nedenle bu sektördeki siteler şimdiden tedbirini alarak sitesinde yanlış bilgi bulundurmamaya özen göstermeliler. Google’ın yeni algoritması ile SEO çalışanları şimdiden tedbirini aldıkları taktirde bu durumdan zarar görmeden çıkabilirler. Aslında bu uygulama geç bile kalınmış bir uygulama. Çünkü artık çoğu internet kullanıcısı sitelerdeki bilgilere güvenmiyor. Bir sitede farklı bilgi olurken başka bir sitede aynı konu farklı anlatabiliyor. Bu nedenle okuyucu hangisine inanacağına şaşırdığından doğru bilgiye ulaşamıyor. Bu uygulamanın Google mühendislerini çok zorlayacağı belli ama uygulanabildiği taktirde internette devrim gibi bir iş başarılmış olacaktır.

En doğru bilgiyi veren site Google’ın gözünde en kaliteli site olacağı için yüksek hiti olan sitelerin bir anda tepe aşağı gidebileceği anlamına gelmektedir.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim