Genel

Google’ın 2015 Güncellemesi Ne Olacak?

single-image

Google’ın 2015 Güncellemesi Ne Olacak?

Geçtiğimiz sene Google’ın yapmış olduğu en büyük değişim hiç şüphesizdir ki ögünlük ve doğallık oldu. Bu kriterlere uymayan webmasterlerin sitelerini alaşağı ederek cezalandırdı. Son bir yıldır bu nedenle makale satışı yapan birçok site türedi çünkü site sahipleri makale yazacak fırsat bulamadığından veya makale yazma becerisine sahip olmadığından makale satan sitelerden hazır makale alıyor veya makale yazarlarına sipariş üzeri makale yazdırarak sitesinde yayınlıyor.

Şimdi herkes bu sene Google’ın yapacağı güncellemeye gözünü çevirmiş durumda. Yeni güncellemede beklenen iki önemli etki olacak. Bunlardan birincisi “mobil uyum” olurken ikincisi “Doğru bilgi kavramı” olacağını Google uzmanları açıkladı.

google mobil uyum

Mobil Uyumluluk Nedir?

Google’ın yeni güncellemede istediği mobil uyum birçok internet kullanıcısının telefonlarından rahatça her siteye girebilmesi için rahatlık sağlayacaktır. Son zamanlarda Google aramalarının yaklaşık %50’si hem mesai saatlerinde olmaktadır hem de cep telefonundan olmaktadır. Bu nedenle Google uzmanları bu konuda çalışma yaparak mobil uyumu olmayan sitelere daha az değer verecektir.

Web sitemi Nasıl Mobil Uyumlu Hale Getirebilirim?

İlk yapmanız gereken şey Google webmaster tools’da sitenizi test etmek olmalıdır. Burada gördüğünüz yanlışları düzelterek işe başlamalısınız. Şayet siteniz Joomla veye WordPress ise şanslısınız demektir . Çünkü birkaç eklenti ile sitenizi mobil uyumlu bir site haline getirebilirsiniz. Siteniz hazır içerik yönetici sistemi ile kurulmamışsa site geliştiriciniz ile irtibata geçmeniz gerekecektir. Sitenizi geliştiriciniz mobil uyumlu hale getirecektir. Bu güncelleme birçok websiteyi etkileyeceği için bir an önce sitenizi mobil uyumlu hale getirmeniz gerekmektedir.

Doğru Bilgi Verme Kavramı

Google’ın diğer bir yeniliği de doğru bilgi kavramı olacaktır. Son yıllarda o kadar çok yanlış bilgiler sitelerde dolaşıyor ki artık kimsenin internet sitelerine güveni kalmadı. Google uzmanları bu konuda bir tedbir alarak doğru bilgi vermeyen siteleri cezalandıracak. Bu devrim niteliğinde bir karar olmakla birlikte aslında geç alınmış bir karardır. İlk olarak denemelerin sağlık sitelerinde yapılacağını duyuran Google uzmanları bunun nedeni olarak da sağlık sektörünün en hassas sektör olduğunu bildirmişlerdir. Peki, doğru bilgi nasıl ayıklanacak? Google doğru bilgilerden oluşturduğu veri merkezine sitelerde gördüğü bilgileri aktararak karşılaştırma yapacak ve yanlış bilgi olarak gördüğü siteleri cezalandıracak. Aslında bu bir olağanüstü olaydır. Çünkü bu kadar çok bilginin dolaştığı internet ortamında bu ayıklama işi hiç de kolay değil. Bu nedenle bunu başarabilirlerse internette bir devrim olacaktır.

 

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim