Eğitim

Gençlerin Mutlaka Yapması Gereken 10 Şey

single-image

Gençlerin Mutlaka Yapması Gereken 10 Şey

Gelişim döneminde çocukları olan, onları geliştirecek etkinlikleri ve hobileri merak eden aileler ya da kendisini geliştirmek isteyen, zamanı verimli kullanma ve kendisine bir şeyler katarak geliştirmek isteyen gençlere vereceğim tavsiyeleri bugün köşemizde paylaşıyorum:

Gençlerin Mutlaka Yapması Gereken 10 Şey

  1. İlk tavsiye mutlaka spor yapın. Spor yapmak, kalbi güçlendireceği, vücutta serotonini arttırdığı için gün içinde kendimizi çok daha dinç ve mutlu hissetmemizi sağlaması ve daha pek çok teşvik edici nedene sahiptir. Günlük yapacağınız 30 dakikalık bir koşu, yürüyüş size kendinizi çok daha dinç hissettirecektir.
  2. Farklılıklarınızı kabullenin. Kendinizi geliştirin, sevdiğiniz ve iyi yaptığınız işleri belirleyin ve bunlara ağırlık verin. Unutmayın, her birimiz birbirimizden farklıyız; tek tipleştirmeye karşı olun.
  3. Güncel konulardan haberdar olun. Ülkemizde ve dünyada olup bitenler hakkında fikir sahibi olun.
  4. Hayal etmenin gücünü keşfedin. Hayalperest olmak gözünüzü korkutmasın. İnsanlar hayalleriyle yaşar. Hayal dünyası geniş insanlar daha mutlu ve kendilerine daha çok güvenen insanlar olur.
  5. Her gününüzün kıymetini bilin. Geçen hiçbir günü geri getirme şansımız yoktur. Günlerinizi dolu dolu yaşayın.
  6. Mutlaka en az bir yabancı dil öğrenin. Dil öğrenmenin faydaları saymakla bitmez. İş hayatında size sağlayacağı avantajların yanında, sözcüklere ve kelimelere hakim, kendini daha rahat hitap edebilen bir kişiliğe sahip olursunuz. Bu da size kendinizi gerek sosyal yaşantınızda gerek iç dünyanızda yeterince iyi hissettirecektir.
  7. Sosyal medyayı kullanın ama onun esiri olmayın. Gerçek dünyadan kopuş, bu çağınızda size en çok zarar verecek ve belki de ilerde en çok pişman olacağınız şey olabilir.
  8. İnsanları yargılamayın. Yaşantılarına ve hayatlarına karşı hoşgörülü olun. Empati kurun. İnsanları dış görünüşlerine ve yaşam tarzlarına göre değil, insan oldukları için sevin.
  9. Hayatınızı kolaylaştırın. Size zarar veren, ya da zihninizi dolduran kişilerden ve olaylardan uzak durun.
  10. Daha çok kitap okuyun.

Bu tavsiyeleri uyguladığınız zaman mutlaka yapılması gereken 10 şey listeniz tamamlanmış olacaktır. Bu tavsiyelerden birini ya da birkaçını uyguladığınızda kendinizi çok daha üretken, mutlu ve güçlü hissedeceksiniz.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim