Güzellik ve Kişisel Bakım

En Özel Maske Tarifleri İle Cilt Sarkmalarına Son

single-image

En Özel Maske Tarifleri İle Cilt Sarkmalarına Son

Cilt sarkmaları bayanların büyük problemleri arasında yer almakta ve yaşlanma belirtilerinin meydana geldiğini göstermektedir. Genellikle orta yaşlı bayanlarda oluşum göstermeye başlayan cilt sarkma problemi vücut yapısının entropiye yenik düşmesi sebebi ile meydana gelmektedir. Belirli bir süre zarfı sonrasında insanların vücudunda kolajen lifleri gevşemektedir. Ortaya çıkan bu durum elastin liflerinin de gevşemesine sebep olmaktadır.

Cilt Sıkılaştırıcı Mucizevi Maske Tarifi:

 • 4 adet limon suyu
 • 4 yemek kaşığı biberiye yağı
 • Kırmızı acı biber
 • 1 tatlı kaşığı gliserin

Cilt sıkılaştırıcı maske tarifi için ilk adımda kırmızıbiberleri su aracılığı ile haşlamanız gerekmektedir. Bu uygulama sonrasında haşladığınız biberlerin üzerine 4 adet limon suyu ilave ederek harmanlayın. Karışımınızın içerisine 1 tatlı kaşığı gliserin ve 2 yemek kaşığı biberiye yağı ilave ederek karıştırın. Hazırladığınız maskeyi problemli bölgeye ince tabaka halinde sürerek30 dakika bekletin. Bu işlem sonrasında cildinizi ılık su aracılığı ile yıkayabilirsiniz. Doku dostu olarak tanımlanan bu cilt sıkılaştırıcı maskeler aynı zamanda cildin sağlıklı ve doğal bir görünüme kavuşmasına imkân tanımaktadır.

cilt sıklaştırıcı maske

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifi:

 • 4 yemek kaşığı un
 • 2 yemek kaşığı gül suyu
 • 1 yemek kaşığı yoğurt

Cilt sıkılaştırıcı maske tarifi için 1 yemek kaşığı yoğurt ile 2 yemek kaşığı gül suyu harmanlanır. Bu uygulama ardından elde edilen karşımın içerisine 4 yemek kaşığı un ilave edilir. Hazırlanılan karşım problemli bölgeye ince bir tabaka halinde dürülür. Önerilen bekleme süresinin ardından cilt ılık su ile durulanır.

cilt sarkması maskesi

Yüz Sarkmalarına Karşı Maske Tarifi:

 • Yumurta beyazı
 • Limon suyu

Yüz sarkmalarına karşı maske tarifi için yumurtanın beyazını çırpıcı araçlığı ile çırpalım. Bu işlem sonrasında elde edilen karşımın içerisine yarım bardak limon suyu ekleyelim. Yüz sarkmaları için hazırlanılan maskeyi cildimizin üzerine ince bir tabaka halinde sürerek 15 dakika boyunca bekletelim.

Cilt Sarkmalarına Karşı Nane Maskesi:

 • Bir bardak kaynar su
 • Bir tutam nane

Bir tutam naneyi su aracılığı ile kaynatalım. Elde edilen karışımı süzerek problemli bölgeye pamuk aracılığı ile tampon yapalım.

 Benzer yazılarımız güzellik maskeleri

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim