Eğitim

Çocuğun Kayıtlı Olduğu Okul Nasıl Öğrenilir?

single-image

Çocuğun Kayıtlı Olduğu Okul Nasıl Öğrenilir?

Eğer çocuk okula başlamışsa bu durumda her veli e-okul internet sitesindeki veli bilgilendirme sistemi bölümünden çocuğunun okuduğu okulu görebilir. Bunun için velinin veli bilgilendirme sistemi bölümüne öğrencinin T.C. kimlik numarasını ve öğrencinin okul numarasını girmesi yeterlidir.

Her veli ya da öğrenci e-okul internet sitesine girerek adres kayıt sistemine göre öğrencinin kaydedildiği okulu öğrenebilir. Bunun için öncelikle e-okul.meb.gov.tr adresine girilir. Açılan sayfaya öğrencinin T.C. kimlik numarası ve öğrenci doğum tarihi, nüfus cüzdanı cilt numarası gibi öğrencinin kimlik bilgilerinin bir kısmı girilir. Bu bilgiler girildikten sonra açılan öğrenci bilgileri sayfasından öğrencinin kayıtlı olduğu okul ile ilgili bilgiler öğrenilir.

Çocuğun Kayıtlı Olduğu Okul Nasıl Öğrenilir

İnternet Dışında Öğrenme İmkanı Var Mıdır?

İnternet harici yani e-okul sistemine girmeden çocuğunun okulunu öğrenmek isteyen veliler ya da herhangi bir sebepten ötürü e-okul sistemine giriş yapamayan veliler çocuğum hangi okulda nasıl öğrenebilirim diye düşünebilirler. Bu durumda öğrenci velisi herhangi bir devlet okuluna gitmelidir. Bir devlet okuluna giden her veli okulun müdür yardımcısı ile görüşebilir ve çocuğunun kayıtlı olduğu okul bilgilerini bu şekilde sorgulatabilir.

Aileler ve öğrenciler diledikleri yolla okul bilgilerini öğrenme imkanına sahiptir. İsterlerse e-okul sitesinden isterlerse de evlerine en yakın devlet okuluna giderek okul ve öğrenci bilgileriyle alakalı tüm merak ettikleri hakkında bilgi sahibi olabilirler. Veliler ayrıca öğrencinin okul bilgileri, sınıfı, öğrenci numarası, sınıf öğretmeni, öğrenci not ve devamsızlık bilgileri gibi birçok bilgiye de e-okul sisteminden ya da okulun müdür yardımcısı ile görüşerek ulaşabilirler ve çocuklarının okul durumunu bu şekilde takip edebilirler.

 

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim