Dünya

Çin ABD’yi Provokasyonla Suçluyor

single-image

Çin ABD’yi Provokasyonla Suçluyor

 

Çin, Güney Çin Denizi’ndeki Yapay adalardan Olan Spratly üstünde ABD’nin uzun menzilli bombardıman uçağı uçurmasını provokasyon olarak değerlendirdi.

Çin güvenlik personellerini 10 Aralıkta yaşanan olayların ardından Yüksek alarm seviyesine çıkardı ve bölgeden ayrılmaları konusunda uyarıda bulundu. ABD savunma bakanlığı Çin’in bu şikâyetini değerlendirip soruşturacaklarını söyledi. Çin hükümeti Güney Çin Denizi’nin büyük bir kısmının kendi himayesinde olduğunu dile getiriyor.

çin Abd konuşması

Askeri Provokasyon Yaratıyor

Çin savunma bakanlığı yaptığı açıklamada ABD hükümetine ait bombardıman uçaklarını yapay takım adalarından olan Spratly adaları üzerinde uçurmasını ‘’Ciddi askeri Provokasyon yarattığını’’ söyledi.

Amerikan Wall Street Journal gazetesi, B-52 bombardıman uçaklarının görevde olduğunu belirtirken muhtemelen kötü hava şartlarından dolayı kazara bölge ihlali yaptığını dile getirdi.

ABD tartışmalı Gün Çin Denizi’nde herhangi bir tarafta yana olmazken ordusu için bölgede Navigasyon Özgürlüğü Politikası İzledi. Pentagon Sözcüsü Bill Urban, B52 bombardıman uçaklarının bu politikanın bir parçası olduğunu dile getirirken Uçuşun bir navigasyon hatasından dolayı olabileceğini ifade ediyor.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim