Haberler

CHP de Kongre Hareketliliği

single-image

CHP de Kongre Hareketliliği

 

Başkan adayları delegeyi beklerken metropollerdeki il kongrelerinde yarışlar hız kazandı.

Cumhuriyet Halk Partisinde 16 – 17 Ocak Tarihlerinde yapılacak olan 35. Olağan kurultayda hangi isimlerin adaylığa ismini koyacağı son zamanların en çok merak edilen konularından bir tanesi.

CHP de 30 Aralığa kadar 65 ilde Kongreler tamamlanacak ve potansiyel Genel Başkan adayları da bu kongrelerin tamamlanmasını bekliyor.  Bu kongrelerden sonra ortaya çıkacak olan delege yapısı sonrasında genel başkan adayları belirlenecek.

Aday Olunmaz Aday Gösterilebilir

Cumhuriyet Halk Partisinde genel başkan adayı olabilmek için en yüksek karar organı olan kurultayda delegelerin onda birinin imzası gerekiyor. CHP de şuana kadar resmi olarak adaylığını açıklayan tek isim Mustafa Balbay oldu. Balbay’ın ardından gözler sıra Muharrem İnce ve Umut Oran’a çevrildi. CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce ve İstanbul Eski Milletvekili Umut Oran, 1 kasım seçimleri sonrasında olağanüstü kurultayın toplanması için imza yarışına girmişlerdi. “CHP’de aday olunmaz, aday gösterilir” vurgusu yapan İnce, “Önümüzdeki büyük belalar var. Bu yönetim bu belaları atlatamaz” değerlendirmesi dikkat çekmişti.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button