İş Fikirleri

Bursa İş İmkanları

single-image

Bursa Türkiye’nin nüfus bakımından en kalabalık dördüncü ili olarak yerini almaktadır. Bu nedenle Bursa’da yapılacak iş fikirleri çok geniş yelpazeye sahiptir. Sahip olduğu ekonomik konum itibari ile geçmiş ve gelecek dönemler için önemli yere sahip olmuştur ve önemini sürdürecek gibi görünüyor. Bizans imparatorluğu ve Osmanlı imparatorluğu dönemlerinin mimari özelliklerini günümüze taşıyan uygarlık beşiği ve tarihi kent konumundadır.

İş Olanakları

İş olanakları her şehrin tarihi yapısı, doğal koşulları ve sanayisiyle doğru orantılıdır bursa şehrimizin iş imkânları çeşitlilik kazanabilmektedir bu özellikleri aynı anda barındırdığı için. Sizde Bursa’da iş kurmayı düşünüyorsanız şu iş fikirlerini önerebiliriz.

Tavukçuluk Ve Yumurta Sektörü

Nüfusunun yoğun olması iş imkânının fazlalığı ile alakalı bir durumdur. Nüfus yoğunluğu sebebi ile tavukçuluk ve yumurtacılık yapmak mantıklı işler arasındadır. Hem diğer şehirlere üretip satmak hem de Bursa ve çevre yakın illere tavuk eti ya da yumurta satmak önemli iş imkânı yatabilir.

İpek Böcekçiliği

Bursa İpek böceğinin de yetiştirmesi için önemli şehirdir. Bursa deyince ilk akla gelen ipek böcekçiliğidir. İpek böceği üretmek çok basittir. Sadece dut yaprakları ile beslenen İpek böceğinin pek masrafı yoktur. Bundan üretilen ipekleri satıp ayrı bir ticaret hacmi oluşturmak mümkündür.

İpeği alan kişi bunun ip haline getirmek için fabrika kurabilir. Bu sayede hem kendi hem de işçiler iş imkânından yararlanabilir. İpi alan bir başkası fabrika kurup ipek eşarp ipek elbise ipek kıyafet ipek hali her türlü seçeneği değerlendirebilir. İnsanların yeme içmeye ihtiyacı olduğu gibi giyinmeye de ihtiyacı vardır. Bu ipekten oluşturulan gaziantep esc kıyafetler çok sayıda alıcı bulmaktadır. Bunu bilen tasarım mezunları için güzel bir iş imkânı olabilir. Bursa’ya gitmeleri halinde ürettikleri yeni kıyafet tasarımları ile ismini duyurup marka olması bile mümkündür.

Bursa'da Yapılacak İş Fikirleri

Diğer İş Olanaklar

Bursa’da tekstil, otomotiv, makine-metal imalatı, tarıma dayalı sanayi ve gıda, mobilya gibi sektörler ön plana çıkmakta ve değer üretmektedir. Bursa, gelişmiş samsun esc imalat sanayi ve ticareti sayesinde küresel bir çekim merkezi konumundadır.

Aynı zamanda bir tarihi şehir olan kültürü içinde barındıran bir şehirdir. Turistik şehirlerarasında yerini alan bu şehirde otel kurmak mantıklıdır. Dört mevsim boyunca turist ağırlayan şehirde otel olmazsa olmazdır. Zengin tarihi, doğal güzellikleri, canlı sosyal ve ekonomik yapısıyla Bursa, günümüzde de Kültürlerin Buluştuğu Şehir olarak eskişehir esc kendine has bir şehircilik modelini yaşamakta ve yaşatmaktadır. Buda her ülkeden gelen ya da Türkiye içinde her ilden gelen turistlerin yoğunluğunu göstermektedir.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim