İş Fikirleri

Adana İş İmkanları

single-image

Her şehir konum, örf ve adetleriyle kendine has iş imkanları sunar. Adana’nın verimli topraklarında yetişen pamuk,turunçgil, zeytin, buğday, nar, mısır ve daha bir çok şey, bu kentin yerlilerine geniş iş imkanları sunmakta. Seyhan brajının açılmasıyla Adana ili, çok sayıda işçi göçü almıştır.

Tarım

Adana’da tarımcılık işiyle geçinebilirsiniz. Tarımcılık yalnızca ekme, biçme ve pazarlamayı kapsamıyor. Tarla sahipleri için çalışabilir, tarım aletleri üretebilir, tarım aleti üreticilerinin yanında bir çok farklı vasıfla çalışma imkanı yakalayabilirsiniz. Günlük yövmiyeyle çalışan bir tarım işçisinin aylık geliri 1400-2500 TL arasında değişiyor.

Sanayi

Adana’da yapılacak iş fikirleri arasında tekstil işi de yer almakta. Tekstil sanayii hem ülke genelinde hem de Adana’da ciddi bir gelir kaynağı konumunda. Ayrıca ülkemizdeki beş yüz büyük fabrikadan 11’i sadece Adana’da bulunuyor. Adanadaki fabrikaların tamamını bu on bir büyük fabrika oluşturmuyor, aynı zamanda çok fazla orta halli fabrika da bulunmakta. Durum böyle olunca, fabrikalarda işçi açığı oluşuyor ve bu da Adana da geçinmek isteyenlere bir başka ekmek kapısı oluşturuyor.

Turizm

Adana’da turizm, Antalya, İstanbul, Muğla, Ayvalık gibi kentlerde olduğu gibi çok gelişmiş düzeyde değildir. Bu şehirde turizm hala gelişmektedir. Şu sıralar Seyhan Nehri’nin ve Yumurtalık sahilinin kıyılarına bir çok otel inşaa edilmekte ve Adana’nın ağırladığı yerli veya yabancı turist sayısı sex hikayeleri şehir sesini duyurmaya başladıkça daha da çoğalmakta. Bu kentte turizm gelişimini tamamlamadığı için, girişimcilik yapmak için uygun. Daha ucuz fiyatlarla işinizi kurarak gelecekte yıldızı parlayacak bir iş sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca Adana’da gelişen turizm, beraberinde bir kaç iş alanını da geliştirmekte. Yeni yapılan otel ve pansiyonlar sayesinde inşaat sektörü de gelişebilir, bu durum inşaat mühendisleri, müteahhitler, çalışanlar, elektrik ve makine mühendisleri gibi bir çok buca esc mesleğe iş sahası oluşturabilir.

Aynı zamanda oteller geliştikçe kathering alanı da gelişecek. Turizmdeki bu gelişmeler ulaşımı da etkileyeecek. Adana ismini taşıyan otobüs firmaları kurulabilir. Böylece personeller ve şoförlere iş imkanı sağlanacak. Ulaşım alanındaki gelişim sürerse, dinlenme tesislerinde istanbul esc açılacak küçük dükkanlarla ciddi paralar kazanılabilir.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim