Teknoloji

4,5 G İhalesi Sonuçlandı!

single-image

4,5 G İhalesi Sonuçlandı!

“4G ile vakit kaybetmeyelim 2 yıl bekleyip 5G’ye geçelim” açıklamasından sonra ne olacak, en bitecek acaba 4G Türkiye’ye ne zaman gelecek diye soru işaretleri ile cebelleşirken bugün yapılan ihale ile 4.5 G’ye gönül rahatlığı ile geçebiliyoruz. 4.5 G ihalesi yapıldı mı? Kolaylık olsun diye 4 buçuk G olarak adlandırılan IMT Advanced bağlantının bugün yapılan yetkilendirme ihalesi gün boyu devam etti ve az önce tüm paketlerle ilgili yetkilendirme ihalesi tamamen tamamlandı.

4,5 G İhalesi

Artık Türkiye’de Resmi Olarak 4.5 G Bağlantısı Var!

Yetkilendirme ihalesinin ardından Türkiye’de artık resmi olarak 4.5 G bağlantısı var; ancak teoride mevcut olan bu durumun pratikte de kullanılabilir olabilmesi için 1 Nisan 2016’ya kadar beklemek zorundayız; çünkü yetkilendirme en erken hizmet tarihini yasal olarak 1 Nisan 2016 olarak belirlemiş. (bugün al, yarın kullan olamıyor maalesef) İhalenin toplam değeri vergiler dahil 3 milyar 960 milyon Euro’ya çıkarken toplam 5 ayrı frekans için yapılan ihalede Turkcell 8, Vodafone ve Avea 5’er paket sahibi oldular. 4.5 ihalesinde hangi operatörler hangi paketleri aldı? Google’daki görselde detaylarını görebileceğiniz paketlerden A1’de en yüksek fiyatı veren Vodafone olurken Avea A2 ve Turkcell’de A3 paketlerinin sahibi oldu.

NetGSM Tüm Açık Artırmalara Katılmaya Hak Kazandı!

İhaledeki tüm açık artırmalara ise katılmaya hak kazanan NetGSM firması, açık ihale kısmına kalsa da ihaleye katılmamış bu nedenle paketlerin dördüncüleri kimseye verilmemiş. NetGSM 4.5 G ihalesine katıldı mı? B paketlerinde ise en fazla bant genişliğini Avea alırken B2 paketi için aynı teklifle giren Turkcell ve Vodafone arasında çekilen kura ile paket Vodafone’a kaldı ve Turkcell B3 paketini alabildi.

 

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim