Deprecated: sanitize_url 2.8.0 sürümünden berikullanılmayacak! Yerine esc_url_raw() kullanın. in /home/nvamakal/public_html/wp-includes/functions.php on line 5213
404 Hatası ve Çözüm İşlemleri - makaleyazilarim.com
Deprecated: sanitize_url 2.8.0 sürümünden berikullanılmayacak! Yerine esc_url_raw() kullanın. in /home/nvamakal/public_html/wp-includes/functions.php on line 5213
Webmaster

404 Hatası ve Çözüm İşlemleri

single-image

404 hatası ve çözümü hakkında gerekli bilgileri vermek için bu yazıyı yazmaya karar verdik. Öyle ki, zaman zaman bu can sıkan 404 hataları alınabilmektedir.

Bir çok sebebi olabilen 404 hatası olarak bilinen hata, aslında sayfa hatası olarak bilinmektedir. Bu konuda sebepleri ve durumları hakkında bilgi vermek istiyoruz. Böylece sizler de bir sıkıntı yaşarsanız çok daha kolay şekilde çözüme ulaşmış olursunuz.

Sayfa URL Sıkıntısı

Bu hataların en başında URL sıkıntısı görülmektedir. Sizler de bir internet sitesine girerken bazen istenmese de yanlış URL kullanılabilmektedir. Eğer sizler de sayfanızın URL’sini değiştirseniz de yani uygun hale getirseniz de, yine de hemen işlem gerçekleşmez, aynı zamanda da optimizasyon işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Eğer bu optimizasyon işlemini gerçekleştirmezseniz bu durumda sayfanızı sık ziyaret edenler, aynı URL üzerinden optimizasyon yapacağı için yine sayfanıza ulaşmaya çalıştıklarında 404 Hatası karşılarına çıkacaktır. Bu tarz bir durum da sitenizin kullanıcı kaybetmesine sebep olacaktır.

Eklenti Sistemlerinin Değiştirilmesi Durumu

Sitenizde bulunan SEO eklentisi bile ve diğer eklentilerin yapılması özellikle deneme eklentileri sonrasında çok ciddi sıkıntılara yol açabilmektedir. Özellikle Sitemap ve URL üzerinde yapılan köklü değişiklikler bu durumda çok ciddi URL sıkıntılarına yol açmaktadır. Böylece, hata sürer. Hatta sayfa sıralamasında da bir anda daha olumsuz durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Etiket Ve Kategori Değişikliği İşlemleri

Etiket ve kategori değişikliği her zaman yapılan işlemler değildir. Sürekli olarak yapılmasa da bazen farklı bir etiketleme işleminin yapılması çok önemli sıkıntılara yol açabilir. Bu tarz durumlarda da 404 Hatası çözümleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bunlara ek olarak söylenilebilecek sebeplerden biri de, sunucu dosyalarının aktarımı sırasında hata yapılmasından kaynaklanmaktadır. Burada yapılması gereken asıl önemli işlem, dosyaların eksik ve ya yanlış şekilde aktarılabilir. Bir dosyayı normal şartlarda, bir şekilde taşıma yapmak isteyebilirsiniz. Ancak, yapılan yanlış bir optimizasyon bir anda bütün sistemi bozabilmektedir. Bu yüzden de gereken şekilde kontrollerin yapılmaması kullanıcılar adına olumsuzluklar oluşturabilmektedir. Bu yüzden de gerekli dosya taşıma işlemleri de dikkatli ve optimizasyona uygun şekilde yapılmalıdır.

 

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim