Sinema Haberleri

2017 Yaz Tatili İçin Film Önerileri

single-image

 

Hepinizin de bildiği gibi yaz ayları genelde düşük bütçeli filmlerin gösterime girdiği ve film sektörü açısından son derece kısır geçen bir dönemdir. Bunun ana sebebi birçok kişinin yaz aylarında tatilde olduğundan sinemaya pek fazla vakit ayıramadığından dolayı kaliteli filmler genelde tatil sonlarında ve kış aylarında vizyona girmektedir. Gelin bu kısır dönemde izlerken güzel vakit geçireceğiniz bu kısır dönemi bir nebzede olsa iyi geçireceğimiz gösterimde olan ve gösterime girecek film önerilerimizi sıralayalım.

Maymunlar Cehennemi: Savaş

Serinin ilk iki filmini izleyenler zaten filmi çoktan izlemişlerdir yada benim hatırlatmam üzerine yazının devamını okumadan 3. Filmi izlemeye başlamışlardır. Seriyi hiç izlemeyenler ise eline mısırını alıp koltuklarına oturup önce ilk iki filmi izlemeleri sonra serinin 3. Filmini izlemesini tavsiye ediyorum. 3. Filmde maymun ırkı ile insan ırkı arasındaki mücadele yeni bir boyut kazanmış ve bir savaş başlamıştır. Filmi özel kılan ise gerçekten maymunlar bizim gibi düşünebilselerdi ne olurdu? Sorusuna iyi bir cevap vermesi. Akıcılığı duygu aktarmaları ve aksiyonları ile bu yaz kesinlikle izlenmesini tavsiye ettiğimiz bir film olarak listemizdeki yerini almaktadır.Dip not olarak serini ilk 3 filmini de izlemiş biri olarak 3. Filmin azda olsa diğerlerinin özellikle serinin ilk filminden geride kaldığını da siz değerli sinema severlere belirtmek isterim.

Maymunlar Cehennemi: Savaş

Dangal

Yine bir Amir Khan başyapıtı olan  film şuan itibari ile dünya ve Hindistan’da gösterimde ve en çok izlenen Hint filmi olmuş durumda. Ülkemizde ise 18 Ağustos’da gösterime giren filmi şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum. Zaten ülkemizde gerek kişiliği gerek Müslüman olması gerekse filmlerdeki başarısı  ile büyük bir hayran kitlesine sahip olan Amir Khan bu son filminde büyük bir güreş hayranı olan bir babanın kızlarına güreş öğretmesi ve bu yolda karşılaştığı zorlukları mücadeleyi hem duygusal hemde eğlenceli bir şekilde anlatmaktadır. Gerçek hayattan uyarlanan bu filme kesinlikle gitmenizi tavsiye ediyorum.

dangal

Patron Bebek

Üçüncü sırayı ise Patron Bebek isimli animasyon filmi almaktadır. Hep yetişkinlere film önerecek değiliz. Şimdi de küçük sinemaseverler için bu yazın bence en güzel ve en iyi kurgulanmış animasyon filmini öneriyorum. Ha aramızda kalsın çocuklarımız izlerken bir müddet sonra bir bakmışınız sizde kendinizi bu animasyon filmini izlerken bulabilirsiniz.

patron bebek

Dunkirk

Yönetmen Christopher Nolan  hayranlarının neden hala bu listede yok dedikleri filmde sıra  2. Dünya Savaşı’nın kaderini belirleyen olaylardan biri olan Dunkerque Tahliyesi’ni konu edinen filmi, yüz binlerce İngiliz ve müttefik askerlerinin, düşman askerleri tarafından etrafının sarılması ile başlar. Arkaları deniz olan bir yerde sıkışan askerler, düşman saldırısına karşı çaresiz bir durumda kalmalarını anlatan filmde çok fazla savaş sahnesi görmememize rağmen oldukça etkili anlatımı sayesinde savaş psikolojisini iliklerimize kadar hissettiren  filmde savaşın çaresizliğini bir kez daha gözler önüne sermektedir. Kesinlikle siz sinema severlerin  filmi izlemesini tavsiye ediyoruz.

dunkirk

Şansımı Seveyim

Ali Kundilli serisi ile tanıdığımız ve sevdiğimiz Cem Gelinoğlu  bu kez karşımıza sansızlığı yüzünden başına gelmeyen kalmayan Sebahattin rölünde göreceğiz. Öğle bir sansız arkadaş ki bu Sebahattin çölde karşısına kutup ayısı çıkacak cinsten fragmanlarını izleyip beğendiğimiz filmin yaz aylarını en komik türk filmi olma adayı olduğunu düşünüyoruz.

Sizlere bu kısır ve sıcak yaz aylarında  gösterime girmiş yada girecek 5 filmi seçtik. Umarım film önerilerimiz zamanımızın son derece değerli olduğu bu zamanlarda sizlere ışık tutarak sevdiklerinizle keyifli vakit geçirmenizde bir nebzede olsa faydası olur. Hepinize iyi seyirler sevgili sinema severler.

 

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

sperrmüll container

Call Now Button